Met de vergrijzing stijgt ook het aantal overlijdens en ernstige letsels door vallen bij ouderen. Een val op latere leeftijd kan grote gevolgen hebben. Jaarlijks vallen ongeveer één miljoen 65-plussers, waarvan ruim 117.000 ouderen in het ziekenhuis belanden.
De cursus is speciaal ontwikkeld om de stabiliteit en conditie van ouderen te verbeteren. Ouderen beseffen vaak zelf niet dat zij een verhoogd valrisico hebben of weten niet wat zij ertegen kunnen doen. Om senioren hierbij te helpen, biedt Hoorn de cursus ‘In Balans’ aan. Deze cursus richt zich op het verbeteren van balans en stabiliteit, waardoor deelnemers minder snel uit evenwicht raken en zich zekerder voelen in hun dagelijks leven.
De cursus is bedoeld voor inwoners van 65 jaar en ouder en heeft als doel om de stabiliteit en conditie van ouderen te verbeteren, zodat zij steviger op hun benen staan en met meer zelfvertrouwen kunnen bewegen. Met informatiebijeenkomsten, trainingen en testen worden de deelnemers in twaalf weken voorbereid. De groepsgrootte is maximaal twaalf personen, en er wordt een eigen bijdrage van 45 euro gevraagd.
Naast de cursus ‘In Balans’ biedt Hoorn diverse andere sport- en beweegactiviteiten voor ouderen, zoals OldStars in de wijk, Wijkfit, Wandelen met ‘Hoorn Beweegt’, en Fitness voor ouderen. De gemeente Hoorn en diverse partners werken samen om deze initiatieven mogelijk te maken.